Share | 
 

  Rangi umiejętności i moce rasowe

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
Liczba postów : 44
Join date : 10/02/2018
Admin

http://eldarya.forumpolish.com
PisanieTemat: Rangi umiejętności i moce rasowe   Czw Lut 15, 2018 10:16 pm

RANGI

Każda moc, magia, klątwa, czy właściwości Dominanti Arma dzielą się na rangi. Rozpoczynając od D a na SS+ kończąc. Każda ranga posiada własny koszt wymaganych punktów doświadczenia.
- Ranga D  - 15
- Ranga C  - 30
- Ranga B  - 50
- Ranga A  - 80
- Ranga A+ - 100
- Ranga AA - 120
- Ranga S - 150
- Ranga SS - 200
- Ranga SS+- 250

Istnieje również ranga SSS jednak jest ona rangą legendarną i jedyny sposób aby ją zdobyć to tak naprawdę szczęście. Odnaleźć różne zapiski na ich temat można tylko na misjach na poziomie od Brutalnego wzwyż. Ich koszt zazwyczaj przekracza 300.

Punkty doświadczenia pozyskujemy za wykonywanie misji, czy nawet naukę, ale również za wszelkiego rodzaju walki, nawet sparingi. Jednak najwięcej punktów można uzyskać za wykonywanie misji. Misje dzielą się w sposób następujący:

-poziom łatwy - Można zdobyć maksymalnie 30 punktów doświadczenia
-poziom średni - Można zdobyć maksymalnie 60 punktów doświadczenia  
-poziom trudny - Można zdobyć maksymalnie 90 punktów doświadczenia. Jednak odradzam wybierać się na nie w pojedynkę posiadając tylko jedną rangę A+, jeżeli wybieramy się na takową misję grupową, wówczas lepiej mieć albo 1 osobę posiadającą 2 moce rangi A+, albo 2 osoby posiadające po 1 takiej mocy.  
-poziom b. trudny - maksymalnie 140 punktów doświadczenia. No tutaj to już są wyższe schody. Przyda się mieć co najmniej 4 rangi A+, albo chociaż 2 AA.
-poziom brutalny - maksymalnie 210 punktów doświadczenia. Zaleca się mieć rangę S x2 albo kilka AA.
-poziom niemożliwy - max 300 punktów. Cóż tutaj bez SS+ albo chociaż kilku SS lepiej nie próbować.

Pamiętać jednak należy, że podane tutaj zdobycze to tylko próg maksymalny, minimalne progi na każdym poziomie to odpowiednio. 5 --> 30 --> 60 --> 90 --> i każdy kolejny to 110.

Podnoszenie rang:
Jeżeli chcemy podnieść rangę musimy wydać różnicę rangi niższej do wyższej, plus połowa wyższej. Czyli chcemy rozwinąć rangę z C do B wydajemy różnicę, czyli 20 + połowę rangi B, czyli 25, a więc musimy wydać 45. Natomiast z rangi B na A musimy wydać 70.

Na starcie każdy posiada 125 punktów. I może kupić dowolne rangi.  

Opiszę teraz mniej więcej jaką siłę mają poszczególne rangi.

Ranga D – proste i niezbyt skomplikowane ataki, którymi możemy wywołać drobne rany u przeciwnika. Zacięcie się nożem, lekkie poparzenia oraz naprawdę bardzo mało efektywne rzeczy. Możemy tym co najwyżej zabić bardzo małe zwierzęta. Mają niski koszt oraz najczęściej brakuje im czasu oczekiwania na ponowne użycie. Wykorzystując wielokrotnie daną umiejętność możemy w końcu kogoś zranić. Wszelkie formy obrony o tej randze zmniejszają nieznacznie obrażenia. Przeżyjemy strzał z broni niskiego kalibru, takiego jak zwykłe pistolety, aczkolwiek po całej salwie nasza bariera najpewniej padnie. Klątwy zaś nieznacznie osłabiają przeciwników.

Ranga C – ataki zadają nieco poważniejsze obrażenia niż ranga D. Dalej są to drobne rany jak na przykład skaleczenia, ale głębsze, a czasem nawet mogące zagrozić życiu jak chociażby przy uszkodzeniu tętnic. Tymi zaklęciami możemy zwalić przeciwnika z nóg, a czasami niektóre mogą go nawet na jakiś czas sparaliżować lub w inny sposób utrudnić poruszanie się. Zwykle ranga C nie jest w stanie naruszyć kości, zaś zaklęcia obronne pomagają przeżyć chociażby spotkanie z rozpędzonym pojazdem osobowym. Klątwy działają tu już znacznie lepiej i ich działanie jest odczuwalne w znaczący sposób.

Ranga B – tutaj atak jest na tyle silny, że może dokonać nawet złamania kości przeciwnika w zależności od tego jakim darem posługuje się dana osoba. Można również poradzić sobie z dosyć ciężką blachą lub materiałem jakim są tarcze służb porządkowych na ziemi. Zaklęcia obronne mogą przetrzymać już praktycznie bez najmniejszego naruszenia coś o mocy poniżej C, jak również w pewnych wypadkach nawet rangi B. Klątwy zaś mogą ranić oraz dalej osłabiać przeciwnika.

Ranga A – Są to zaklęcia na tyle silne, by móc oderwać całą kończynę, a często nawet doprowadzić do dłuższego pobytu w szpitalu lub nawet śmierci postaci. Konwencjonalne pancerze niskiej rangi nie stanowią tutaj najmniejszego problemu, zaś wszystkie techniki obronne poniżej B nie mają nawet szansy tego zablokować. Umiejętności obronne zaś mogą zniwelować większość tych poniżej A. W niektórych przypadkach mogą je nawet całkowicie anulować. Klątwy zaś będą utrzymywały się nawet po walce i w znaczący sposób osłabiają przeciwnika.

Ranga A+ - połączona z rangą A. Nie widzę sensu rozdrabniać się, gdy różnica punktowa między nimi jest niewielka, a prowadzą do tego samego. Zwiększy się przez to koszt zwykłej A.

Ranga AA – to jest dokładnie to samo co S, bo robiąc dziurę w ścianie możesz zawalić cały budynek, więc można to połączyć i zwiększyć koszt S.

Ranga S – Techniki z siłą na tyle destrukcyjną, by móc zawalić niewielki  dom jednorodzinny. Mają niewielkie pole rażenia, jednak nadrabiają to skoncentrowaną mocą na niewielkim obszarze. Oberwanie czymś takim definitywnie może poskutkować śmiercią, zaś wszystkie zaklęcia obronne tej rangi mogą ochronić właściciela nawet przed strzałem z broni przeciwpancernej lub ostrzału czołgów. Efekty klątwy mogą się utrzymywać nawet przez miesiąc. (lata to trochę za dużo)

Ranga SS – Klątwy nałożone na tej randze mogą trwać nawet przez pół roku. Techniki tej rangi są bardzo wyczerpujące dla ciała, a korzystanie z nich może wiązać się z jakimś dodatkowym rodzajem „kosztu”. Zdecydowanie nie są to moce, które należy wykorzystywać ot tak, a należy zachowywać jako as w rękawie i ostateczność. Przy użyciu techniki poziomu SS można zburzyć nawet wieżowiec, zaś techniki obronne potrafią wytrzymać ostrzał z artylerii.

Ranga SS+ - można połączyć z Waffen SS bo według opisu to samo tylko niewiele mocniejsze.

Ranga SSS – Klątwy utrzymują się przez całe życie. Są to niemalże legendarne oraz flagowe zdolności danej osoby. Niewielu osiągnęło ten poziom, jednak SSS zarezerwowane jest dla technik o niemalże nieograniczonych możliwościach. Można być dzięki niej bogiem zniszczenia, lub też zbawcą gdyż można zanihilować nią całą flotę lub obronić się przed nią.

Starajmy się trzymać ogólnego obrazu klątw.

Trzeba pamiętać, że te umiejętności nie muszą dokładnie tego robić, jest to tylko zobrazowanie siły rang, tak mniej więcej.

Moce

Chodzi ogólnie o umiejętności i bronie każdej z ras. Przedstawione tutaj zostaną ograniczenia oraz ogólne ich zasady, jak i ewentualne przykłady.


Lunarie

Jak wiemy posiadają oni swoich "pupilków" i tutaj nie moce, magia, itp, a własnie te stworzenia posiadają własne rangi. Kosmiczne potwory rang niższych kosztują mniej many niż te wyższych. Przyzwanie zużywa manę, a odwołanie zwierzęcia jest równoznaczne z jej zwrotem w ilości, którą stworzenie pochłonęło, a w jego miejsce można przyzwać nowe. Każdy taki potwór ma do dyspozycji maksymalnie 4 umiejętności/ataki czy co tam chcecie. Oczywiście też każdy ma własne hp, a jego śmierć oznacza utratę zwierzęcia, co jest logiczne. Tworząc takie stworzenie musimy w opisie uwzględnić jego statystyki. Na starcie można mieć maksymalnie 3 pety.  
W jaki sposób pozyskać nowe stworzenie? Otóż każdy Lunarie ma gwizdek wydający różne dźwięki, po prostu wystarczy, że zagwizdają odpowiedni dźwięk, i wymówią inkantację (Do uzupełnienia jaką). Lunarie stworzenia te trzymają w specjalnych urządzeniach imitujących ich naturalne środowisko. Jak trzymać wiele stworzeń w małym urządzeniu zapytacie, cóż technologia, a mianowicie Cyberprzestrzeń. Każdy Lunarie do przyzwania ma manę. Posiadają jej 100. Przyzwanie poszczególnych rang kosztuje konkretne ilości many.
- Ranga D  - 10
- Ranga C  - 20
- Ranga B  - 40
- Ranga A  - 50
- Ranga A+ -60
- Ranga AA - 70
- Ranga S - 80
- Ranga SS - 90
- Ranga SS+- 100

Aeteris

Posługują się magią. Różnego rodzaju zaklęcia, czary, itp. Poza klątwami. Pozyskanie nowego czaru to tylko kwestia jego wymyślenia, i wydania odpowiedniej ilości expa.

Ludzie i Esperzy

Oni posługują się zwyczajnymi broniami, ale również tak zwanymi Dominanti Arma. Cóż to takiego? A więc jest to zwyczajna broń, tylko zmodyfikowana na różne sposoby, dzięki temu zyskuje nowe właściwości. Może np zatruwać, mogą to być żyłki, itp. ogółem chodzi o to, że bronie zyskują zupełnie nowe właściwości. (Jeżeli ktoś oglądał to w sumie chodzi o takie Teigu z Akame ga Kill). O tyle o ile rozwijanie tej broni, czyli tworzenie nowych właściwości to prosta sprawa, bo wygląda to tak samo jak w przypadku magii, z tą różnicą, że tutaj nowe właściwości muszą być ze sobą powiązane, czyli jak mamy broń trującą to ataki muszą być związane z truciem. Plusem jest posiadanie np 2 sztyletów, czy 2 krótkich pistoletów, które liczą się jako 1 broń, bo 1 może mieć jakiś rodzaj właściwości, a 2 inny. Tworzenie nowej broni to już wyższa szkoła jazdy. Otóż wpierw musimy pozyskać zwykłą broń, a następnie zebrać potrzebne materiały. Jak je pozyskać? Na misjach lub natrafić w różnych miejscach podczas pisania swojej fabuły, można też poprosić GM'a o sesję polegającą na poszukiwaniu materiałów, lub kupić na Auction House. Na nową Dominanti Arma nie wydajemy expa, ale początkowo nie ma ona żadnych właściwości, je również musimy wówczas kupić oddzielnie za expa. Każdy człowiek ma na starcie 1 Dominanti Arma.
Po pierwsze są też ludźmi, z tą różnicą, że posiadają oni wrodzone, bądź nabyte, np laboratoryjnie moce. Ich rozwój i nabywanie działa tak samo jak magia Aeteris. Z tym, że muszą się trzymać wybranego na początku rodzaju mocy, jak np szybkość, elektryczność, elektromagnetyzm, ogień, itd, chyba każdy wie o co chodzi z esperami. Esperzy nie mogą już używać Dominanti Arma. Wyjątkami są esperzy z mocą szybkości i teleportacji, jako, że z takimi mocami w sumie nie da się stworzyć silnych ataków polegających na mocy.


Draconis

Tak, no to smoki używają magii kryształów. Na ojczystej planecie każdego ze szczepów znajduje się wielki kryształ, który służy im jako energia. Każdy Draconis ma przy sobie małe urządzenie, może to być cokolwiek, nawet pierścionek czy naszyjnik, albo np. komórka, zegarek, no po prostu cokolwiek, które zamienia się w broń kiedy Draconis tego zechce. Następuje to dzięki kawałkowi kryształu zawartemu w tym przedmiocie. Z kolei ich umiejętności polegają na języku pradawnym. Aby użyć umiejętności muszą po jakiejś powierzchni przejechać palcem, dwoma , dłonią, a najlepsi mogą nawet stopą. Wówczas po takim przejechaniu pojawiają się pradawne napisy, które znikają dosłownie chwilę po tym, jak zostaną nakreślone, przez co dłuższe słowa wymagają większej ilości czasu oraz przedłużenie przytrzymania danej części ciała na powierzchni, na której się pojawiają. W innym wypadku cała umiejętność zostanie przerwana i wymagane będzie powtórzenie wszystkich działań. Najczęściej aby użyć ataku Draconis robią to na powierzchni broni, aczkolwiek niektóre ataki wymagają większej powierzchni, więc trzeba to zrobić na ziemi, ścianie, itp. Obronę natomiast można tylko na takiej powierzchni. Nie potrzebna jest żadna inkantacja ani nic w tym stylu. Tworzenie nowych ataków wygląda tak samo jak w przypadku Magii Aeteris.

Illuminaci

Posługują się klątwami i atakami ognistymi. Tworzenie nowych umiejętności w sposób standardowy, czyli jak magia.

Argonus

Rasa ta do walki używa przede wszystkim buffów, ale i run. Rozwój jest bardzo prosty, wygląda on tak jak w przypadku Aeteris i większości ras. Jednak muszą oni wybrać specjalizację. Jeżeli wybiorą Runy to buffy mogą maksymalnie używać rangi A, natomiast runy do maksymalnego, jeżeli wybierzemy buffy, jest odwrotnie.

Anyar

Używają jednego z dwóch żywiołów. Rozwój tak samo jak większość.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Rangi umiejętności i moce rasowe
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Profesje i wymagane umiejętności dodatkowe
» Spokojnie, będzie boleć tylko kurewsko mocno. [pozyskanie nowej umiejętności: Torturowanie]
» Zmiana rangi/organizacji/rasy oraz nowe moce/artefakty.
» Mądrości przeszłości : nauka nowej umiejętności - zwinności.
» Pomoc w zrozumiałym opisaniu mocy w KP

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Organizacja :: Księga Wiedzy :: Mechanizm-
Skocz do: